دولت ترکیه دسترسی به توییتر را آزاد کرد

پس از صدور حکم دادگاه عالی ترکیه مبنی بر اینکه مسدود کردن سایت توییتر نقض آزادی بیان است دولت این کشور روز پنجشنبه دسترسی به این سایت را دوباره آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از اینکه لینک‌هایی در خصوص فساد دولت ترکیه در وب سایت‌ توییتر قرار گرفت، دولت این کشور دسترسی به این شبکه اجتماعی را محدود کرد.

علاوه بر توییتر دولت ترکیه دسترسی به سایت یوتیوب را نیز پس از انتشار مکالمه مقامات رده بالای امنیتی این کشور در خصوص مداخله احتمالی در سوریه مسدود کرد.

این اقدامات ترکیه با انتقاداتی از سوی جامعه جهانی و همچنین دادگاه‌هایی در خود این کشور همراه بود.

با این حال براساس حکم دادگاه عالی ترکیه تنها دسترسی به سایت توییتر آزاد شده و یوتیوب همچنان مسدود می‌باشد.

در حالی که این افشاگری‌ها علیه دولت ترکیه در توییتر و یوتیوب در آستانه انتخابات محلی این کشور صورت گرفت، اما این انتخابات با پیروزی قاطع حزب حاکم عدالت و توسعه وابسته به رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه همراه بود.

توییتر نیز از رفع انسداد سایت خود در ترکیه استقبال کرده و آن را اقدامی مفید در جهت آزادی بیان خواند.دسترسی کاربران به شبکه اجتماعی توییتر به مدت دو هفته در ترکیه محدود شد.

/ 1 نظر / 23 بازدید
آپلود عکس

رونمايي از ابزار هاي جديد و زيبا براي وبلاگ نويسان ايراني ابزار آپلود عکس حرفه اي براي اولين بار upel.ir/abzar.html کد بارش حباب قلب و دوست دارم نفسم skin.mihannama.ir/view/hobab.php کد بارشي حباب قلب و دوست دارم عشقم skin.mihannama.ir/view/hobab2.php کد حباب و قلب در شش رنگ متفاوت skin.mihannama.ir/category/hobab کدهاي زيباسازي موس باطرح هاي فوق العاده زيبا skin.mihannama.ir/category/mousse کد عکس هاي زيبا براي صفحه ورودي وبلاگ skin.mihannama.ir/category/voorodi و در آخر بزرگترين سايت آپلود عکس (از دست ندهيد) irbiotech.ir/chatbox اميدوارم مفيد بوده باشه [گل][گل][گل][گل][گل]